Зростання попиту на потужні відеокарти в серверному сегменті
2025 рік – час зростання попиту на відеокарти з високою продуктивністю. Стимулом для цього стало стрімке розширення сфер діяльності, в яких на центральному місці – якісна обробка відео та графіки. Це – 3D-візуалізація, рендеринг, відеомонтаж, робота з великими даними, а також розвиток ШІ. У всіх цих сферах важливо використовувати потужні та надійні GPU, спроможні вирішувати складні графічно насичені задачі та забезпечувати якісну інфраструктуру для хмарних сервісів.
В ІТ-індустрії дедалі частіше використовується GPU не лише для інтеграції у десктопні системи, а й у серверні рішення. Найбільш затребувані ці рішення у таких сферах:
3D-моделювання та рендеринг – а це архітектура, анімація, дизайн.
Відеомонтаж та кольорокорекція – сфери, де використовувані потоки 4K/8K відео потребують паралельної обробки великих обсягів даних.
Хмарні графічні сервіси – з метою надання GPU-ресурсів через інтернет-сервіси.
AI/ML задачі – GPU використовуються для обробки великих масивів інформації і роблять це швидше за CPU.
У результаті можна побачити зростання інвестицій у GPU для серверів та розробку спеціалізованих моделей відеокарт.
Як вибрати відеокарти для серверів: критерії вибору
Якщо ви плануєте купити GPU для серверного застосування уважно врахуйте такі особливості та характеристики:
Продуктивність (TFLOPS, кількість CUDA/Stream-ядер) –цей параметр впливає безпосередньо на швидкість обробки графіки.
Об’єм та тип відеопам’яті (VRAM) – цей параметр важливий для задач, в яких необхідно оперувати великими наборами текстур і відео.
Підтримка драйверів та сумісність з серверним ПЗ – впливає на стабільність роботи обладнання і оновлень.
Енергоспоживання та охолодження – важлива характеристика для серверних ферм і дата-центрів.
Підтримка API – врахуйте цей критерій для забезпечення максимальної сумісності з професійними інструментами, які плануєте використовувати у роботі.
Форм-фактор і тип інтерфейсу – допоможуть правильно інтегрувати обладнання в серверні корпуси.
Важливі всі критерії – неможливо врахувати лише кілька з них і знехтувати іншими. Якщо в вас виникають сумніви щодо правильності вибору – краще звернутися до консультантів та отримати додаткову інформацію та допомогу у підборі відеокарт для застосування у серверному сегменті.
Рейтинг відеокарт для серверів за даними Serverparts
У пошуках потужної відеокарти зверніться до надійних постачальників, що спеціалізуються саме на серверних рішеннях. Інтернет-магазин Serverparts пропонує до використання наступні моделі:
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada 48 GB – це ідеальний вибір для AI‑навчання, рендеру, Omniverse та наукових симуляцій. Використовується апаратна основа Ada Lovelace: 18 176 CUDA‑ядер, 568 Tensor‑ядер, 142 RT‑ядра. Робочі характеристики: 48 GB GDDR6 ECC, смуга пропускання в середньому 960 GB/s, TDP ≈ 300 W.
PNY NVIDIA L40S 48 GB – широко застосовується в серверних системах Supermicro, Dell тощо. Ця відеокарта оптимізована для віртуалізації, generative AI/LLM, GPU‑хмарних сервісів. Робочі характеристики: 18 176 CUDA‑ядер, 48 GB GDDR6 ECC, 91.6 TFLOPS FP32.
Рекомендацій з вибору відеокарти залежно від задач
Якщо ви шукаєте відеокарту під конкретні задачі – скористайтеся простим гайдом:
Для роботи з 3D-графікою, рендерингом або візуалізацією підійде одна з вказаних вищу у статті моделей або PNY RTX 6000 Ada – потужне рішення для важких задач.
Для відеомонтажу, трансляцій, роботи з віддаленими робочими станціями та ШІ можна обрати PNY L40S.
Для програмування в CAD-програмах креслень чи створення дизайну рекомендуємо вибрати AMD Radeon PRO W7900, що розроблена спеціально для роботи на професійному рівні.
Уважно подумайте – для чого вам потрібна відеокарта. Саме призначення в цьому випадку виграє важливу роль.
Як вибрати залежно від бюджету
Ціна комплектуючих – важливий критерій вибору будь-якого обладнання. Далеко не завжди є можливість придбати дороговартісні пристрої. Якщо ви орієнтуєтеся на бюджет при виборі відеокарти – цей гайд для вас:
До 400 000 грн – можна розглянути модель PNY RTX 6000 Ada – це потужна, універсальна, стабільна відеокарта з майже універсальним призначенням.
До 430 000 грн – звеніть увагу на PNY L40S: це трохи дорожча модель, але вона може застосовуватися майже для всього.
Якщо ви працюєте в CAD-програмах або дизайні – можна купити відеокарту AMD W7900 – вона дешевша і добре впорається з актуальними задачами.
Для найскладніших AI або наукових задач вибирайте Intel Max 1550. Слід врахувати, що вона значно дорожча й потребує особливого серверного середовища.
Чому важливо правильно підібрати відеокарту для серверного середовища
Відеокарта – це не просто залізо. Це – один з найважливіших інструментів для вирішення складних обчислень. Саме від якості и правильності вибору відеокарти залежить, наскільки швидко будуть працювати програми та чи буде їхня робота стабільною. Якщо ви помилилися у виборі – не варто очікувати якісного результату. Можна витратити час і гроші марно, а потім – покупати нове обладнання, вже користуючись критеріями вибору.
Чому це так важливо? По-перше, від мети використання і задач залежить продуктивність карти. Наприклад, відеокарта, що ідеально підходить для роботи з CAD або 3D-моделями, не підійде для роботи з AI-алгоритмами. Вибирайте відповідно до конкретних задач і не помилитеся!
Ваша мета – отримати надійність, адже відеокарти зазвичай працюють 24/7 і мають витримати це навантаження. Для цього варто звернути увагу на систему охолодження, ЕСС-пам’ять та захист від збоїв. Так ви знижуєте ризики підвисання.
Правильно підібрана відеокарта забезпечить швидкість виконання задач, стабільність роботи серверу, допоможе оптимізувати витрати та отримати безпечну та довготривалу роботу всієї системи в цілому. Якщо ви не впевнені у виборі — краще проконсультуватися зі спеціалістами.