Диски SSD
SSD: призначення, переваги, принцип роботи
SSD диски – твердотільний варіант накопичувачів, що функціонують на енергонезалежній флеш-пам'яті. Вінчестер SSD активно замінює старі HDD-диски. Одна з основних переваг таких пристроїв – відсутність у них рухомих елементів, завдяки чому ризики поломок суттєво знижені. Навіщо потрібний SSD? Це вигідне придбання для організації зберігання даних різних типів. Він може бути встановлений як у ноутбуці, так і у звичайному ПК або сервері.
Як працюють SSD накопичувачі
Чому в роботі HDD часто трапляються збої? Вся справа в тому, що під впливом високої температури - постійного супутника роботи обладнання, багато комплектуючих частин диска зношуються, відбувається руйнування матеріалів. Немає елементів, що рухаються – немає поломок. Ризики виникнення проблем у роботі також знижено за рахунок ергономічності пристроїв. У випадку з CCD помітно знижена ймовірність падінь, швидкої зношування та інших неприємностей.
Як і де використовується пам'ять SSD
Жорсткий диск SSD – швидке в роботі та енергоефективне рішення. Висока швидкість обробки даних, величезний вибір моделей, різні види інтерфейсів носіїв інформації. Комп'ютер швидше завантажуватиметься, робота з даними, у тому числі читання, запис, передача здійснюються швидше. Інформація для подальшої обробки записується в комірки пам'яті. Різниця з HDD очевидна з перших миттєвостей знайомства з пристроями цього типу, особливо під час оперування великими обсягами даних. Кількість доступних циклів перезапису загалом становить 500-3000 циклів.
Диски ССД представлені у продажу у різних варіантах форм-факторів:
Дискові пристрої 2,5 дюйми. Такі варіанти мають найбільший попит. Розміри подібні до класичних дисків у форматі 2,5. Підключаються через SATA-інтерфейс та забезпечують швидкість роботи з інформацією в діапазоні 550-600 МБ/сек. Це один із популярних варіантів пристроїв для встановлення в ПК та ноути, що замінює HDD-моделі аналогічного форм-фактору.
SSD М.2 – не менш затребуваний та популярний варіант пристроїв, схожий на середню за габаритами плату. Підключається через той самий інтерфейс, що і аналоги 2,5 дюйми, приваблює компактністю. Демонструє збільшені швидкості роботи із файлами.
PCIe SSD встановлюється в слот PCI E материнки. Працює практично із граничною швидкістю до 7000 МБ/сек і навіть більше. Такі пристрої встановлюють у системи, до яких пред'являються підвищені вимоги до продуктивності, ефективності, обсягів.
mSATA SSD – невеликий за розмірами форм-фактор з інтерфейсом SATA та обмеженою до 550 МБ/сек швидкістю. Це вже старий формат, який зустрічається все рідше.
Серед популярних рішень можна відзначити U.2 SSD, зовнішній SSD, CFexpress і XQD SSD. Підбирати форм-фактор слід з урахуванням кількох значних критеріїв, зокрема розмірів пристрою, типу мікросхем, кількості осередків, типу роз'ємів.
Ми допоможемо зробити вибір найбільш підходящої вам моделі SSD – підберемо за рівнем ціни, варіантом інтерфейсу, обсягом та іншими важливими критеріями. Купити сучасні бюджетні ССД легко онлайн – в інтернет-магазині Serverparts продаж SSD здійснюється дешево та з доставкою до Києва та по Україні. Якщо хочете замовити найкращі накопичувачі за приємною вартістю – зв'яжіться з нами для придбання надійних комплектуючих недорого. Консультанти магазину нададуть всю необхідну вам інформацію про пристрої, допоможуть підібрати найкращі комплектуючі, придбати їх недорого та отримати максимально короткі терміни.